Pegalon Firma Politikaları

Mart 7, 2016 8:53 pm Published by Leave your thoughts

Madde 1: Proje başlangıcında bildirilmeyen güncelleme ve istekler.

Örnek durum: Web siteniz için tüm çalışmalar yapıldı. Ama ekstra bir sayfanın daha olmasının projeniz için faydalı olacağını düşündünüz.

Bu durum bizim tarafımıza ekstra iş yükü getireceğinden, yeniden ücret konusunun konuşulması gerekmektedir. Bu istek tarafımızdan ücretsiz yapılacak olsa dahi, eğer iş başlangıcındaki anlaşmada geçen maddeler yerine getirildiyse ödemenin yapılması gerekmektedir.

Ekstra ihtiyaçlar ve plan dahilinde olmayan düzeltmeler sitenin ödemeleri tamamlandıktan sonra yeniden ele alınmaktadır.

Madde 2: Sitenizin içeriği ile ilgili verilerin tarafımıza iletilmesi.

Sitenizin içeriği ile ilgili verilerin toplu halde ve mümkün olduğunca toplu halde iletilmesi projenizin hızlı bitmesi açısından çok önemlidir.

Örnek durum:  Projenizle ilgili resimler ve yazılar iletmeniz gerekiyor.  1. gün resimleri

 

Madde 3: Sürekli güncellenen içerik

Sitenizin içeriği ile ilgili verilerin toplu halde ve mümkün olduğunca toplu halde iletilmesi projenizin hızlı bitmesi açısından çok önemlidir.

Örnek durum:  Projenizle ilgili çalışmalar gereken şekilde tamamlandı, firmanıza ait katalog sayfalarınızı yeniden düzenlemek zorunda kaldınız.

 

Madde 4: İçerik teslim ederken bilmenizde fayda var:

Sitenizin içeriği ile ilgili verilerin toplu halde ve mümkün olduğunca toplu halde iletilmesi projenizin hızlı bitmesi açısından çok önemlidir.

Örnek durum: Projenizde resim galerisi bölümü planlanmış. Ve siz resimleri bir klasörde teslim ettiniz. Ayrıca resimlere başlıklar konmasını istiyorsunuz. Bu durumda resim dosyasını hazırlarken dosya adını olmasını istediğiniz başlık şeklinde değiştirmeniz hız açısından çok faydalı olacaktır.

 

Madde 5: Sözleşme iptali

Sözleşmenizi iptal edip başka bir firmayla çalışmak istemeniz durumunda  Pegalon tarafından tüm verileriniz eksiksiz teslim edilir. (Sözleşmenizde aksi belirtilmediyse) . Bu teslim edilen verileri yeniden kurabilmek için temel düzeyde teknik bilgi gerekmektedir. Bu taşıma işleminin Pegalon tarafından yapılması istiyorsanız, fiyat teklifi alabilirsiniz. En uygun fiyatla projenizi başka bir server/hosting firmasına taşıyabiliriz.

Mail hizmeti alınıyorsa: Mail hizmeti alıyorsanız ve başka bir firma ile çalışmak istiyorsanız önemli maillerinizi yedeklemeniz gerekmektedir. Eğer projenizi taşıdığınız firmada bir mail aktarım aracı varsa maillerinizi aktarabilirsiniz.  Bunun dışında webmail sunucusundaki mailleriniz silinecektir.

 

Madde 6: Neden sunucu tarafında linux sistem kullanıyoruz.

Hız ve esneklik açısından en uygun sistem olduğu için projeleri linux sistemleri üzerinde uygularız.

 

Madde 7: İlk olarak hizmeti başka firmadan aldınız. Projenizde güncelleme istiyorsunuz.

Her firma genellikle projelerinde başka bir metod izler.  Başka bir firmadan aldığınız bir sistemde Pegalon işlem yaparken önce tüm sistemi öğrenmesi gerekir.  Bu gibi durumlarda istediğiniz güncelleme projenizi yaptırdığınız fiyatı aşabilir. Böyle bir işin alınması durumunda oluşacak aksaklık Pegalon’u ilgilendirdiğinden, bu tarz güncellemek ve ek modül işlemleri tarafımızdan yapılmamaktadır.

 

Madde 8: İş başlangıç açılış fiyatları

Pegalon 2016 yılı itibari ile minumum iş tutarı belirlemiştir.  Bu bağlamda projenizle ilgili ek ihtiyaçları tek seferde belirtmeniz fiyat konusunda tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Web sitesi başı en düşük fiyat için bilgi alabilirsiniz.

Categorised in:

This post was written by Pega Yazılım

Bir cevap yazın