Yandex Mail Kurulumu

Aralık 11, 2015 11:20 am Published by Leave your thoughts

Telefonda Yandex Mail Imap ve SMTP Ayarları

Yandex mail kullanıyorsunuz ve telefonunuzda bulunan mail uygulamasından adresinizi eklemek istiyorsunuz. Sadece yandex mail adresinizi ve şifrenizi istediniz ve karşınıza IMAP ya da POP3 alanlarından birini seçerek bazı adres ve port numaralarınızı girmeniz istendi. Bu durumda yapmanız gereken işlem bulunmaktadır.
Yandex mail adresinize girerek, telefonda hangi protokollerde (POP3 veya IMAP) kullanmak istiyorsanız, o protokolü açmanız gerekmektedir. Bunun için yapmanız gereken şey oldukça basittir.

Telefonunuzda bulunan mail uygulamasına tıkladıktan sonra, sırası ile mail adresinizi ve şifrenizi girmeniz istenecektir. İstenilen ayarlamaları yaptığınızda eğer IMAP protokolünü seçerseniz aşağıda verilmiş olan e-posta sunucu adresi, SSL ve portları ilgili yerlere yazmanız gerekecektir.
IMAP PROTOKOLÜ
Gelen e-postalar için
e-posta sunucusunun adresi — imap.yandex.com.tr;
bağlantı güvenliği — SSL;
port — 993.
Gönderilen e-posta
e-posta sunucusunun adresi — smtp.yandex.com.tr;
bağlantı güvenliği — SSL;
port — 465.
POP3 protokolünü seçerseniz aşağıda verilmiş olan e-posta sunucu adresi, SSL ve portları ilgili yerlere yazmanız gerekecektir.
Gelen e-postalar için
e-posta sunucusunun adresi — pop.yandex.com.tr;
bağlantı güvenliği — SSL;
port — 995.
Gönderilen e-posta
e-posta sunucusunun adresi — smtp.yandex.com.tr;
bağlantı güvenliği — SSL;
port — 465.
Telefonlarda yandex mail IMAP, POP3 ve SMTP ayarları gelen ve giden e-postalar için yukarıda anlatılan gibidir. Şu anda kullanmakta olduğum LG G2 ve Iphone 6 telefonlarında sorunsuz bir şekilde yandex maillerim çalışmaktadır. Tabi bu kadar işlem yapmak istemeyenler için Yandex’in geliştirdiği bir uygulamada bulunmaktadır.
Apple Store ya da Play Store’a Yandex mail yazarak karşınıza çıkan ilk uygulamaya tıklayıp indirebilir ve sadece mail adresiniz ile şifrenizi girerek e-postalarınıza ulaşabilirsiniz.

Categorised in:

This post was written by Pega Yazılım

Bir cevap yazın